Podczas I sesji Rady Gminy Korczyna zaprzysiężony został nowy wójt Grzegorz Półchłopek oraz radni na nową pięcioletnią kadencję.
Dzisiaj (7 maja) w sali narad Domu Strażaka w Korczynie odbyła się I sesja Rady Gminy Korczyna IX kadencji.
Przypomnijmy. W wyborach, które odbyły się 7 kwietnia mandat radnego wywalczyli: Paweł Gorzynik, Paweł Śnieżek, Beata Kandefer, Władysław Pelczar, Stanisław Śliwiński, Roman Prugar, Gabriel Solecki, Witold Jaśkiewicz ("Wspólna Gmina - Wspólne Decyzje" Grzegorza Półchłopka), Piotr Gazda, Adam Gazda, Magdalena Pawłowska, Robert Szmyd, Mateusz Kowalski ("Dla Korczyny" Tadeusza Pelczara), Wiesław Łuksa, Grzegorz Józefczyk ("Razem możemy więcej dla gminy Korczyna")

I sesja w Korczynie

7 kwietnia mieszkańcy gminy Korczyna zdecydowali także, iż urząd burmistrza będzie piastował Grzegorz Półchłopek (56,71 proc. - "Wspólna Gmina - Wspólne Decyzje"), który pokonał Tadeusza Pelczara (43,29 proc. - "Dla Korczyny").

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzisiejszą, inauguracyjną sesję otworzył najstarszy wiekiem radny - Władysław Pelczar z Korczyny.
Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Korczynie Bogdan Wilusz wydał zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Gminy w Korczynie, po czym nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Odbyły się także wybory przewodniczącego Rady Gminy. Został nim wybrany jednogłośnie Władysław Pelczar.

Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Korczynie wydał także zaświadczenie o wyborze na Wójta Gminy Korczyna, po czym wójt Grzegorz Półchłopek złożył ślubowanie.

W inauguracyjnym wystąpieniu nowy wójt podkreślił, że stanowisko, które będzie pełnił z woli większości mieszkańców gminy Korczyna, to wielki honor, ale i olbrzymia odpowiedzialność.

- Przed samorządami otwiera się nowa pula środków, o które z pewnością będziemy zabiegać. Jest wiele do zrobienia. Drogi, chodniki, kanalizacja, tereny zielone, place zabaw, to tylko nieliczna lista potrzeb. Dlatego proszę państwa radnych o poparcie w podejmowanych działaniach - powiedział Grzegorz Półchłopek.

I sesja rady gminy Korczyna

Zapowiedział, że dla osiągnięcia wyznaczonych celów chce współpracować ze wszystkimi i z każdym z osobna.

- Chcę zaznaczyć, że komitet "Wspólna Gmina - Wspólne Decyzje" jak i ja uzyskaliśmy większość, która tylko pomoże w realizacji wyznaczonych zadań, bo wspólna gmina to wspólne decyzje. Ale mimo to, zapewniam o partnerskiej i merytorycznej współpracy z radnymi z pozostałych komitetów wyborczych. Chcę być wójtem wszystkich mieszkańców, zarówno tych, co na mnie głosowali oraz tych, co oddali głos na innego kandydata oraz tych, którzy nie zdecydowali się wziąć udziału w wyborach - podkreślił wójt gminy Korczyna Grzegorz Półchłopek.

Przed sesją, w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie została odprawiona msza św. inaugurująca nową kadencję rady gminy oraz wójta.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.