Książki, gry, kawa i miejsce, w którym można być sobą - nowa przestrzeń dla młodzieży w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej została otwarta.
Książki, gry planszowe, konsola Play Station 5, okulary VR, maszyna do szycia, dobra kawa i wygodne pufy idealne do relaksu z ulubioną książką i kubkiem herbaty  - między innymi takie atrakcje czekają na młode osoby z Krosna i okolic w nowo otwartej Strefie Młodych w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41. 

Uroczyste otwarcie Strefy Młodych odbyło się 15 maja br. Gości przywitała Dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Staroń.

otwracie Strefy Młodych w KBP

Strefa jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w piątki w godzinach od 9.00 do 19.00. Można tu spotkać się ze znajomymi, odrobić lekcje, wziąć udział w warsztatach, czy po prostu odpocząć. Wystrój i wyposażenie tej wyjątkowej przestrzeni zostało wybrane przez samą młodzież można tu skorzystać np. z wielu gier planszowych (np. Taboo, Ubongo, Pytajniaki, Czarne historie, Podaj dalej, Dixit, Jenga, Dylematy, Wirus itd), czy poczytać mangi. 

Wspólnie z młodzieżą świętowali m.in.: Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Jacek Królikowski Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Radna Rady Miasta Krosna Anna Dubiel, Dyrektora Muzeum Rzemiosła dr Marta Rymar, Dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych Ewelina Jurasz, Naczelnik Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krosna Joanna Sowa, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Krosna Małgorzata Błaż. 

Strefa Młodych powstała dzięki projektowi  "Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce", który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.