Koło Gospodyń Wiejskich "Korczynianka" z Korczyny zorganizowało koncert z okazji Dnia Matki. Prowadzona była także zbiórka pieniędzy na rzecz chorego dwuletniego Wojtusia.
Koło Gospodyń Wiejskich "Korczynianka" z Korczyny funkcjonuje od lipca 2023 roku. Obecnie zrzesza około 20 osób. W ciągu niespełna roku działalności koło podjęło klika inicjatyw dla lokalnej społeczności, w tym akcje owies i sianko na wigilijny stół, baranki do wielkanocnego koszyka, słodkie upominki na Dzień Kobiet. "Korczynianka" zorganizowała też zabawę taneczną oraz była głównym organizatorem Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moja Niepodległa".

W niedzielne popołudnie (19 maja) KGW "Korczynianka" z Korczyny, przy wsparciu firm oraz instytucji, zorganizowała w sali Domu Strażaka koncert z okazji Dnia Matki. Na scenie zaprezentowali się młodzi korczyńscy artyści: Natalia Bęben, Gabriela Kmon i Milena Pawłowska. Gwiazdą wieczoru był krośnieński zespół "Iniemamocni". Grupa powstała spontanicznie w 2023 roku podczas muzykowania na krośnieńskim rynku i występuje w trzyosobowym składzie: Gabriela Lipka-Maciejowska - wokal, Artur Michelis - gitary, Dariusz Kasprzyk - cahon, wokal.
Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

koncert w Korczynie

Podczas trwania koncertu, ktory prowadził Waldemar Kijowski, można było również wesprzeć akcję charytatywną przygotowaną przez "Korczyniankę" na rzecz chorego Wojtusia z Korczyny. Dwuletni teraz chłopiec urodził się z rzadką wadą genetyczną i jest obarczony wieloma schorzeniami. Obecnie przebywa z mamą w szpitalu w Rzeszowie.
Przedstawiciele koła wcześniej kwestowali również przed kościołami w Korczynie, Spornem i na Podzamczu. Do akcji pomocy włączył się też klub Kotwica Korczyna i zbiórka prowadzona była podczas niedzielnego meczu z drużyną Sparta Plombier Osobnica (drużyna gości także wsparła akcję). Podczas koncertu puszkę z zebranymi pieniędzmi przekazał Adam Gazda z Kotwicy Korczyna, radny Rady Gminy. W imieniu rodziny dwuletniego chłopca, za zorganizowanie akcji pomocy podziękował jego dziadzio, Adam Paradysz.
Gośćmi koncertu byli między innymi wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, zastępca wójta gminy Korczyna Katarzyna Urbanek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie Artur Stodolak.

Renata Pelczar, przewodnicząca KGW "Korczynianka" z Korczyny poinformowała, że łącznie udało się zebrać 12,8 tys. złotych. Cały czas trwa również zbiórka na leczenie i rehabilitację Wojtusia poprzez siepomaga.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.