19 maja br. mieszkańcy Gminy Chorkówka, a także gmin sąsiednich mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie "Muzyczna Majówka".
"Muzyczna Majówka" zgromadziła nie tylko miłośników muzyki, ale była również okazją do uhonorowania lokalnych artystów i działaczy kultury. Impreza odbyła się w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Podczas koncertu na scenie zaśpiewali lokalni artyści, którzy niezmiennie zachwycają publiczność swoimi występami. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Chór "Legato".
Następnie publiczność porwali członkowie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu "Zazula", którego energetyczne występy zawsze cieszą się dużym uznaniem. Młodzi wokaliści, pod czujnym okiem swojej instruktorki, pokazali pełnię swoich talentów, wprowadzając widzów w radosny nastrój.

Muzyczna Majówka w Chorkówce

Koncert zakończył się występem Zespołu Wokalnego "Indygo", którego repertuar, obejmujący współczesne utwory, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

"Muzyczna Majówka" była również okazją do uhonorowania osób, które na co dzień pracują na rzecz rozwijania kultury w Gminie Chorkówka. Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, Tomasz Munia Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka oraz Małgorzata Wierdak Dyrektor Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce wręczyli podziękowania oraz kwiaty kierownikom zespołów i instruktorom.

Gratulacje odebrali: Marzena Szmyd - instruktor tańca, Magdalena Makiel opiekun zespołów "Zazula", "Indygo" oraz dyrygentka Chóru "Legato", Maria Chłap - Kierownik Zespołu Śpiewaczego "Bobrzanie" z Bóbrki, Teresa Samborowska Kierownik Zespołu Śpiewaczego "Chorkowianie" z Chorkówki, Ewa Ziemba Kierownik Zespołu Śpiewaczego "Jutrzenka" z Kopytowej, Małgorzata Prętnik Kierownik Zespołu Śpiewaczego "Nadzieja" ze Zręcina, Maria Żołna Kierownik Zespołu Śpiewaczego "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej oraz Agata Munia Kierownik Zespołu Śpiewaczego "Czerwone korale" z Kopytowej - Stanowiska.

Nie mogło zabraknąć także podziękowań dla Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce Małgorzaty Wierdak, która jest prawdziwą siłą napędową wydarzeń kulturalnych w gminie. Jej pracownicy, zarówno ci działający przy Centrum Kultury, jak i pracujący w bibliotekach, również otrzymali wyrazy uznania. Każda z tych osób została uhonorowana symboliczną różą, co było wyrazem wdzięczności za ich codzienny trud i wkład w rozwój lokalnej kultury.

koncert w Chorkówce

Podczas koncertu uhonorowani zostali również laureaci Nagród Wójta Gminy Chorkówka za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku przyznane zostały trzy nagrody.

Niedzielny koncert był niezapomnianym wydarzeniem. Dzięki zaangażowaniu artystów i działaczy kultury, mieszkańcy mogli cieszyć się wyjątkowym popołudniem. To właśnie takie inicjatywy budują silne więzi społeczne i sprawiają, że kultura staje się integralną częścią życia codziennego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.