W minioną sobotę, 13 lipca, Sanok stał się areną zmagań najlepszych drwali regionu podczas XVIII Regionalnych Zawodów Drwali. Wśród 23 uczestników bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Bilski, reprezentujący Nadleśnictwo Rymanów.
Tomasz Bilski nie tylko zwyciężył, ale także pobił własny rekord z ubiegłego roku, zdobywając imponującą liczbę 1609 punktów - o 234 więcej niż w poprzedniej edycji. Jego doskonała forma i precyzja w pięciu konkurencjach: ścince drzew, wymianie piły łańcuchowej, przerzynce kombinowanej, przerzynce na dokładność oraz okrzesywaniu, zapewniły mu pierwsze miejsce na podium.

Zawody, przeprowadzone zgodnie z Międzynarodowym Regulaminem Mistrzostw Świata Drwali IALC, kładły szczególny nacisk na bezpieczeństwo pracy. Dzięki temu zwycięzca, wraz z pozostałymi zdobywcami podium, trafili na listę rankingu eliminacji do Mistrzostw Polski.

XVIII Regionalne Zawody Drwali

Triumf Tomasza Bilskiego był jeszcze bardziej znaczący ze względu na wysoki poziom konkurencji. Drugie miejsce zajął Ryszard Staroń z Sieniawy z wynikiem 1526 punktów, a trzecie Daniel Furgała z Lubaczowa, który zdobył 1473 punkty.

Zwycięzca został uhonorowany cennymi nagrodami, wśród których znalazły się profesjonalne narzędzia i sprzęt leśny. Nagrody zwycięzcom wręczył Janusz Starzak - Dyrektor RDLP w Krośnie wraz z przedstawicielami sponsorów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.