14 października odbyły się obchody 45-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie.
W czwartek 14 października w Dzień Edukacji Narodowej swój jubileusz obchodziła Szkoła Podstawowa nr 10 im. kpt. S. Betleja w Krośnie, będąca "sercem osiedla Tysiąclecia".

Jubileusz 45-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie

Dziesiątka powstała w 1976 r. świętowała więc swoje 45. urodziny. Z uwagi na panującą pandemię obchody jubileuszu były skromne, uroczystość świętowano w "rodzinnym gronie" tych, którzy związali ze szkołą część swojego życia, między innymi emerytowanych pracowników szkoły, w tym przedstawicieli "pierwszej kadry" nauczycielskiej.

Jubileusz 45-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele farnym, następnie społeczność szkolna i obecni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii, która miała wspomnieniowy charakter. Po odśpiewaniu tradycyjnego "Sto lat" zgromadzeni mieli okazję obejrzeć przygotowane wystawy tematyczne - prezentujące patrona szkoły, kapitana Stanisława Betleja oraz historię placówki na fotografiach, a także wystawę obrazującą działalność koła PTSM Beskid i osiągnięcia turystyczne "Dziesiątki" na przestrzeni 45 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.