W Łężanach doszło do kolizji drogowej, którą spowodował 95-latek kierujący citroenem.
We wtorek 30 sierpnia po godz. 15 na skrzyżowaniu ulicy Markiewicza i Potockiego w Łążanach doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego.

- Policjanci ustalili, że przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 95-letni kierującego citroenem, na skutek czego doszło do zderzenia z ciężarowym Iveco - przekazał podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskim policji.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

- Funkcjonariusze sporządzili wniosek o skierowanie seniora na badanie lekarskie stwierdzające jego zdolność do kierowania pojazdami - dodał podkom. Paweł Buczyński.

95-latek został ukarany mandatem karnym.

Zobacz zdjęcia z miejsca kolizji:

Ankieta

Czy kierowcy po osiągnięciu pewnego wieku powinni przechodzić obowiązkowe badania lekarskie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~Woj1

01-09-2022 14:53 34 31

Widać urwany zderzak. Gdyby sprawca miał 20 lat, zamiast 95 to ruszyłby szybciej, a wtedy byłby trup na miejscu. Proszę to wziąć pod uwagę przed emocjonalnymi wezwaniami do wprowadzenia obowiązkowych badań lekarskich dla kierujących emerytów. Gdyby tak na serio wziąć się za badania kierujących, to powinny być okresowe już od 45 rocznika, tak co 3 lata. Jak Wam się to podoba?
Odpowiedz

~kierowca

01-09-2022 10:14 28 34

Pewnego wieku czyli jakiego?
Odpowiedz

~SOMGORSI

31-08-2022 13:52 28 29

Tych gości z tirów też bym przebadał. Ciekawe czy policja ustaliła z jaką prędkością poruszał się kierowca ciężarówki. Zastanawiające jest to ,że większość wypadów tam spowodowanych to wypadki z udziałem samochodów ciężarowych.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.