Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Krośnieńscy policjanci skontrolowali w tym czasie 1591 kierujących.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 19 744 kierujących. Podczas działań ujawnili 59 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 29 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 30 za przestępstwo.

W trakcie działań "Trzeźwy weekend" krośnieńscy policjanci skontrolowali 1591 kierujących, 4 kierowało pojazdami pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pijany, bez prawa jazdy, ubezpieczenia motocykla i aktualnego przeglądu
W sobotę na ulicy Bema w Krośnie około godz. 15.30 podczas policyjnej kontroli okazało się, że 59-letni kierujący osobowym suzuki ma około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na tej samej ulicy około godz. 17 policjanci wyeliminowali z ruchu 48-letniego kierującego audi, który miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

W niedzielę na ulicy Bieszczadzkiej około godz. 1 policjanci zatrzymali do kontroli 36-lateniego kierującego daewoo, który miał około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Około godz. 11.20 na ul. Bema w Krośnie badanie stanu trzeźwości 66-letni kierującego mitsubushi wykazało około 1 promila alkoholu w organizmie.

Ankieta

Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~xxx

20-10-2022 12:28 7 14

Zabierać prawo jazdy i dawać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, jak nie umie używać rozumu to po co mu prawko, niech jeździ taxi, albo komunikacją zbiorową
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.