Prawie 3 tys. ton odpadów selektywnie zebranych trafiło w ubiegłym roku do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej. Co mieszkańcy Krosna najczęściej oddawali?
Powstały w 2020 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Krośnianie chętnie oddają tam odpady selektywnie zebrane i co ważne - coraz lepiej je segregują.

PSZOK w Krośnie

W 2022 r. mieszkańcy Krosna oddali do PSZOK ponad 2857 tys. ton odpadów selektywnie zebranych. Najwięcej było odpadów zielonych, ulegających biodegradacji, tj. ponad 1300 ton, a w dalszej kolejności: odpady wielkogabarytowe - 791 ton, zmieszane odpady z betonu - ponad 266 ton, popioły - 88 ton, opakowania z tworzyw sztucznych - prawie 61,5 tony, opakowania z papieru i tektury - ponad 50 ton, materiały konstrukcyjne zawierające gips - ponad 51,5 tony, opakowania ze szkła - ponad 26 ton, odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów - ponad 26 ton, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - 20 ton i prawie tyle samo papy odpadowej.
Do krośnieńskiego PSZOK-u trafiło też: 7136 szt. opon, ponad 13 ton urządzeń zawierających freony, prawie 23 tony odzieży i blisko 10 ton tekstyliów.

Najwięcej krośnian skorzystało z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w październiku 2022 r., tj. 2932 osoby. Spore obłożenie punktu było też w maju ub. roku - 2917 osób i sierpniu 2719 osób.

- Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy Krosna tak chętnie korzystają z usług naszego PSZOK-u. Budując ten obiekt, postawiliśmy sobie za cel promocję selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu poprzez zachęcenie krośnian do poprawnej segregacji. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć, a świadczy o tym, chociażby fakt, że z uwagi na pojawiające się kolejki musieliśmy wydłużyć godziny pracy zarówno w sezonie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

PSZOK w Krośnie

W 2022 r. do PSZOK-u trafiło około tysiąc ton mniej odpadów selektywnie zebranych niż w roku 2021. Dotyczy to przede wszystkim odpadów wielogabarytowych i budowlanych, na które według obowiązującego Regulaminu PSZOK wprowadzone zostały określone limity i częściowa odpłatność. Tym samym spadła też liczba mieszkańców, którzy odwiedzili PSZOK. W 2021 r. było ich 23 337, a w 2022 r. - 22 030, czyli o 1307 osób mniej.

Ankieta

Jak oceniasz działalność PSZOK?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.