Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, spotkał się w poniedziałek (30 stycznia) z mieszkańcami Krosna i regionu. Weź udział w naszej ankiecie.
Ponad 70 osób przyszło do Pałacu Polanka w Krośnie na spotkanie z posłem Koalicji Obywatelskiej Bartłomiejem Sienkiewiczem. Został zaproszony przez posłankę Joannę Frydrych. Był to już kolejny polityk opozycyjnego ugrupowania, który przyjechał do Krosna na zaproszenie Joanny Frydrych.

Bartłomiej Sienkiewicz zwrócił uwagę, że w Polsce, w powszechnej opinii, Podkarpacie uchodzi za bastion Prawa i Sprawiedliwości.

- Statystycznie tak istotnie jest, ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze - zaznaczył poseł.

Bartłomiej Sienkiewicz w Krośnie

Podkreślił, ze posłowie opozycji jeżdżą po Polsce i rozmawiają z ludźmi, którzy chcą rozmawiać z opozycją, mają pytania do opozycji, nawet te trudne.

- My myślimy o tym, co się będzie działo w Polsce po wyborach, myślimy o Polsce jako naszej Ojczyźnie, która ma konkretne nazwy. To są setki powiatów i gmin, które muszą się zmienić i chcą się zmieniać. My o tych zmianach chcemy nie tylko opowiedzieć, ale i zapytać mieszkańców, w jakim kierunku mają te zmiany pójść. Jednym z naszych celów jest to, żeby po następnych wyborach dało się Polskę zszyć, a nie jeszcze bardziej podzielić - powiedział poseł Sienkiewicz

Zdaniem Bartłomieja Sienkiewicza, skończyły się programy partii politycznych układane w zaciszu gabinetów. Programy nowoczesnych partii powstają wyłącznie w dialogu z obywatelami.

- Jeśli nie ma tej rozmowy, nawet trudnej, to właściwie nie ma czego szukać w polityce. Ludzi dopominają się, by ich głos został zauważony. Partie polityczne, które tego nie widzą, ani nie słyszą, moim zdaniem, są skazane na powolne wymarcie - dodał poseł KO.

Jego zdaniem ostatnie osiem lat to niesłychana centralizacja władzy w Polsce.

- Choć rządzący mówią, że słuchają ludzi i wykonują w ich imieniu działania, to tak naprawdę Warszawa zaczyna rządzić w każdym miejscu w Polsce, w tym i w Krośnie, w większym stopniu iż kiedykolwiek. Centralizacja władzy to jest tak naprawdę odbieranie tlenu obywatelom - powiedział.

Bartłomiej Sienkiewicz w Krośnie

Bartłomiej Sienkiewicz odniósł się też między innymi do dzisiejszej informacji Głównego Urzędu Statystycznego, który poinformował, że w 2022 roku ubyło w Polsce 140 tysięcy obywateli, a dzietność zaczyna spadać w zastraszającym tempie.

Wyjaśnił, że jeśli tendencje się nie zmienią, to za 30 lat będzie nas około 10 milionów mniej. To jest przerażający wynik i ktokolwiek będzie rządził w Polsce, musi ten straszny proces odwrócić, a proces ten będzie długotrwały i nie przyniesie od razu efektu.

- Na pewno nie jest sposobem odwracania tego procesu mówienie, że w Polsce dzieci się nie rodzą, bo kobiety "dają w szyję". Ten rodzaj pogardy wobec kobiet, jaki był zawarty w tych słowach, jest cechą charakterystyczną tej władzy - powiedział poseł Sienkiewicz.

Posłanka Joanna Frydrych przypomniała, że w 2022 roku urodziło się w Polsce najmniej dzieci od II wojny światowej, co będzie miało wpływ na edukację, gospodarkę, rynek pracy, służbę zdrowia i emerytury.

Donald Tusk w Korczynie: rolnicy mają prawo czuć się oszukani
Po spotkaniu otwartym i dyskusji z jego uczestnikami, Bartłomiej Sienkiewicz odbył spotkanie z ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa.

Ankieta

Czy Podkarpacie po najbliższych wyborach parlamentarnych pozostanie "bastionem PiS"?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~Cokolwiek

06-02-2023 11:02 9 11

Wszystko jest lepsze od pisu
Odpowiedz

~mieszkanka

05-02-2023 14:00 9 12

I co ta wizyta wniosła ???
Odpowiedz

~olaf

05-02-2023 09:04 11 14

W tym regionie raczej nie zyska poparcia. To bastion skrajnej prawicy od wielu lat. Niestety.
Odpowiedz

~Polska kwestia

03-02-2023 18:45 10 19

Błędne myślenie.Wszak każdy poseł się liczy i bynajmniej to nie zmarnowane głosy.
Poseł Braun to klasa sama w sobie.Wysoka kultura.umiejetnosc posługiwania się językiem polskim na wysokim poziomie Bardzo oddany działacz.
Jego interwencje są bardzo potrzebne i dotyczą wielu problemów..Bo przecież
Chodzi o Naszą Wspólną Sprawę!
Odpowiedz

~Cytat

03-02-2023 17:07 6 14

Sowa i Przyjaciele

"państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje". - Polskie Inwestycje Rozwojowe to "ch.., dupa i kamieni kupa. Tego nie ma". A Polacy mają w du..e Orliki i autostrady, którymi bez przerwy chwali się Platforma.
Odpowiedz

~Bronek

03-02-2023 09:38 7 13

Najlepsze jest TO: jak nie zapiszesz się do partii (tak samo jak za komuny) do pisu, peło,konfy, czy hołtowni nie masz szans stanąć w jakich kol-wiek wyborach bo nie zbierzesz nawet podpisów. A jest to efekt układu jak 80% dzisiejszych "klakierów" [polityków] podpisał i zgodziło się [na [libacji]w "magdalence". W Polsce jest partiokracja w której władzę sprawuje partia, tak samo jak w Polsce Ludowej.
Odpowiedz

~Kibic

02-02-2023 12:19 8 14

Na Konferencję szkoda marnować głosy. Ci kandydaci zupełnie się nie liczą, podobnie jak Nowa Lewica.
Odpowiedz

~Kross

02-02-2023 10:22 8 16

Dramatem w Polsce jest to, że ludzie niszczący Polskę, polskość, wspólnotę, służący obcym i mafiom zamiast siedzieć za zdradę, robią za autorytety. Dla sobie podobnych.
Odpowiedz

~Dla myślących

01-02-2023 18:00 17 17

Mentzen i Bosak merytorycznie nie mają sobie równych.
Bezkonkurencyjni .
Odpowiedz

~krótko_i_na_temat

01-02-2023 09:47 13 18

Teraz wszyscy PiS-owcy i PO-paprańcy pchają się na Podkarpacie. Jedni tracą poparcie, drudzy szukają ratunku, a tak na prawdę to im chodzi o ogłupienie ludzi i tylko tyle.
Odpowiedz

~Zejdźmy na ziemie

01-02-2023 09:43 17 27

Tylko Konfederacja.
Odpowiedz

~dziadek

31-01-2023 20:05 14 23

Jeśli do władzy ponownie dojdzie obecna opozycja (POKO). To liczba urodzeń jeszcze bardziej spadnie i będzie klasyczne ch... du... i kamieni kupa.
Odpowiedz

~piąty zastępca

31-01-2023 11:12 12 30

Widzowie 65+
Odpowiedz

~Sandra

31-01-2023 09:32 12 36

Jaka posłanka, tacy goście i widownia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.