Możesz uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł dotacji w ramach programu "Moja Woda" na utworzenie na swoich nieruchomościach systemów zatrzymywania wód opadowych.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął trzecią edycję programu "Moja Woda". Za pośrednictwem funduszy wojewódzkich można otrzymać do 6 tys. zł dotacji na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.

Moja Woda


Program "Moja Woda" ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program "Moja Woda" we współpracy z funduszami wojewódzkimi. Właścicielom lub współwłaścicielom nieruchomości z domem jednorodzinnym przekazuje dofinansowanie na instalacje, które pozwalają zatrzymywać deszczówkę w obrębie nieruchomości. Dzięki temu wody opadowe lub roztopowe z posesji nie są odprowadzane poza jej teren (np. do kanalizacji sanitarnej lub deszczowej albo do rowów odwadniających czy na sąsiadujące tereny, ulice i place), lecz służą do nawadniania, podlewania roślin w ogrodach oraz do innych celów bytowych i gospodarczych.

Dofinansowanie z programu Moja Woda


W ramach programu "Moja Woda", do którego 3 sierpnia ruszył nabór, można będzie uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł, która obejmuje do 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia służącego przydomowej retencji. Pieniądze z NFOŚiGW należy przeznaczyć na zakup komponentów, które są trwałą częścią systemu nawadniania czy innego wykorzystywania wód opadowych oraz na koszty adaptacji elementów już istniejących.

W zakres inwestycji wchodzi zakup, montaż, budowa i uruchomienie instalacji do zbierania wód opadowych, gromadzenia deszczówki w zbiornikach i tzw. "oczkach wodnych", retencjonowania w gruncie i na dachach oraz wykorzystywania zebranej wody z pomocą pomp, przewodów, filtrów, zraszaczy i innych urządzeń.

Celem rządowego programu jest zbudowanie 67,6 tys. przydomowych instalacji retencyjnych i zagospodarowanie wody opadowej i roztopowej w ilości 3,38 mln m3 rocznie.

Moja Woda jak złożyć wniosek


Wszelkie informacje dotyczące programu "Moja Woda" dostępne są na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie: www.bip.wfosigw.rzeszow.pl

Ankieta

Czy jesteś zainteresowany instalacją systemu do zbierania deszczówki?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.