Żak Szymon Rymar oraz dwaj kadeci Filip Wójcik i Paweł Goleń z KSTS MOSiR Sauna Line Karpaty Krosno rywalizowali w Krakowie w zawodach Grand Prix Polski w tenisie stołowym.
W miniony weekend (6-8 października) w Krakowie odbyły się pierwsze zawody Grand Prix Polski w kategorii kadet w tenisie stołowym. KSTS MOSiR Sauna Line Karpaty Krosno reprezentowało trzech zawodników pod wodzą trenera Mariusz Sporka: żak Szymon Rymar oraz dwaj kadeci Filip Wójcik i Paweł Goleń. W mocno obstawionym turnieju wystartowało 95 zawodników z całej polski.

Szymon Rymar zwyciężył w Grand Prix Podkarpacia
Zawodnicy nie posiadali wymaganych limitów dlatego musieli walczyć w kwalifikacjach dodatkowych z czym poradzili sobie bardzo dobrze: Filip i paweł wyszli z pierwszego miejsca, a Szymon z drugiego.
W kolejnym etapie zmagań Filip Wojcik, w związku z tym że był rozstawiony z wyższym numerem, otrzymał wolny los, a Szymon musiał walczyć z Pawłem o kolejny etap. Po ciężkiej walce Szymek wygrał z Pawłem 3:1, dzięki czemu przeszedł do rundy drugiej. Niestety uległ tam zawodnikowi UKS Jordan Zakliczyn 3:1 co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

Natomiast Filip po ciężkim boju pokonał zawodnika KTS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 co dało mu awans do kolejnej rundy. W kolejnym etapie grupowym stoczył trzy pojedynki zostawiając w tyle zawodnika z Przemyśla oraz z Sosnowca, wychodząc z grupy jako pierwszy awansując do turnieju barażowego.
Tam pokonał zawodnika z Wąchocka 3:1 co dało mu awans do turnieju głównego (32 najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej). Tam przeciwnikiem zawodnika z Krosna był Aleks Pakuła (zwycięzca całego GPPK) któremu Filip uległ 3:0, a w końcowym etapie zmagań w walce o miejsce 17-24 przegrał z zawodnikiem z Kwidzynia, zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 25-32.
Wynik ten dał Filipowi Wójcikowi awans do II GPPK które odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 8-10 grudnia br.