W Zespole Szkół w Iwoniczu powstała ekopracownia przyrodnicza.
Pracownia przyrodnicza w szkole prowadzonej przez Powiat Krośnieński służyć będzie nie tylko uczniom tej szkoły, ale również okolicznym placówkom. W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne m.in.: mikroskopy, lupy, monitor interaktywny oraz meble. Pracownia będzie sprzyjała rozwojowi uczniów, przyczyni się do wzrostu zainteresowania przyrodą i zainspiruje do działalności badawczej. Realizacja projektu przyczyni się do kształtowania świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska - rozwinie to poczucie odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia.

Oficjalne otwarcie ekopracowni odbyło się 13 października br. z udziałem zaproszonych gości: prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adama Skiby, wicestarosty krośnieńskiego Andrzeja Guzika, dyrektor - etatowego członka Zarządu Powiatu Moniki Subik, dyrektor ZS w Iwoniczu Iwony Pytel, kierownika kształcenia zawodowego Anny Korbeckiej i nauczyciela biologii Haliny Szajny z ZS w Iwoniczu.

ekopracownia w Iwoniczu

Jak powiedziała dyrektor Iwona Pytel - Nauczanie biologii jest taką nauką gdzie eksperymenty mają ogromną wagę. Uczniowie chętniej uczą się poprzez doświadczenia niż z książki. Staramy się naszym uczniom zaszczepić chęć do poznawania świata botanicznego, zoologicznego do otaczającego świata, a przede wszystkim poznania własnego organizmu i ekologii. Te zestawy pozwolą na opracowanie takich metod, które uzmysłowią im, że każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi.

Prezes WFOSiGW w Rzeszowie Adam Skiba podkreślił, że tworzenie takich pracowni w szkołach to inwestowanie w kapitał niematerialny czyli dzieci. - Jeżeli ukształtujemy odpowiednie postawy w młodym wieku to przez kolejne lata ich zachowania będą mieć wpływ na nasze środowisko. W województwie podkarpackim ogółem powstanie 52 takie pracownie.

Na zakończenie spotkania wicestarosta Andrzej Guzik, w imieniu Zarządu Powiatu i całej społeczności szkoły, złożył podziękowania na ręce prezesa Adama Skiby za wsparcie finansowe, dzięki któremu powstała pracowania, która pozwoli na prowadzenie zajęć lekcyjnych w sposób profesjonalny i ciekawy.

Całkowita wartość zadania wynosi prawie 42 tys. zł. Ekopracownia zrealizowana w ramach "Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej" finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 37 534,62 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.