Praktyki, staże zawodowe, klasy patronackie. Współpraca krośnieńskiego biznesu i krośnieńskich szkół zawodowych szansą dla młodych ludzi i przedsiębiorców.
Krośnieńskie szkoły ponadpodstawowe zapraszają przedsiębiorców do współpracy w zakresie organizacji praktyk, staży zawodowych dla uczniów, jak również tworzenia klas patronackich. Współpraca może również objąć organizację szkoleń branżowych w firmach dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. To doskonała okazja, aby zaangażować się w rozwój przyszłych pracowników.

szkoły ponadpodstawowe przedsiębiorcy

Szkolnictwo zawodowe w Krośnie charakteryzuje się różnorodną ofertą oraz bardzo wysokim poziomem kształcenia. Uczniowie kształcą się zarówno w tradycyjnych zawodach rzemieślniczych (cukiernik, fryzjer, piekarz), jak również w nowoczesnych zawodach wysokich technologii. Najwięcej uczniów kształci się w kierunkach informatycznych, elektronicznych oraz mechanicznych. Popularnością cieszą się unikatowe zawody związane z m.in. z lotnictwem oraz z branżą naftowo-gazowniczą, prowadzone w oparciu o nowoczesne zaplecze warsztatowo-laboratoryjne.

Do szkół ponadpodstawowych w Krośnie uczęszcza ok. 6600 osób, z których większość - ponad 3600 - to uczniowie techników oraz szkół branżowych.

- Zachęcam krośnieńskich przedsiębiorców do nawiązywania współpracy z naszymi szkołami zawodowymi. Proponujemy włączenie się w proces kształcenia praktycznego. Dzięki temu mogą Państwo przyczynić się do rozwoju umiejętności zawodowych naszych uczniów, a także zbudować relacje z potencjalnymi przyszłymi pracownikami. Wasza wiedza i doświadczenie mogą stać się cennym źródłem inspiracji oraz wsparcia dla naszej młodzieży, dla której w Krośnie chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do życia, rozwoju i pracy zawodowej - mówi prezydent Krosna Piotr Przytocki.

szkoły ponadpodstawowe przedsiębiorcy

Na stronie internetowej miasta Krosna dostępna jest baza danych o kierunkach kształcenia w szkołach ponadpodstawowych. Pomysłodawcami jej stworzenia są członkowie Krośnieńskiej Rady Biznesu, która bierze aktywny udział w planowaniu działań dotyczących współpracy szkół zawodowych z lokalnymi przedsiębiorcami.
Dokument zawiera szczegółowe informacje o nabywanych w procesie kształcenia zawodowego umiejętnościach, przedmiotach zawodowych, liczbie uczniów oraz absolwentów. Znajdują się tam również dane kontaktowe do dyrektorów odpowiedzialnych za współpracę szkoły z przedsiębiorstwami, m.in w ramach organizacji praktyk, klas patronackich oraz staży zawodowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.