Policjanci podsumowali prowadzone działania "Trzeźwość". Podczas akcji krośnieńscy funkcjonariusze skontrolowali 2787 zmotoryzowanych, eliminując z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.
Wczoraj (19 czerwca) podkarpaccy policjanci realizowali działania "Trzeźwość". Na terenie powiatu do akcji zaangażowano m.in. funkcjonariuszy krośnieńskiej drogówki. Celem działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci poddali badaniu trzeźwości 2787 zmotoryzowanych. Ujawnili dwie osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą samochodu pomimo wpitego wcześniej alkoholu. W Jedliczu funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 40-letniej kierującej audi. Kobieta miała około 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Dobieszynie. Kierujący oplem, na widok policyjnego radiowozu dynamicznie zawrócił i podjął próbę ucieczki. Mężczyźnie nie udało się jednak uniknąć kontroli, gdyż chwilę później został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 33-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Nietrzeźwi zmotoryzowani stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
~Kontrolujcie

21-06-2024 17:53 2 7

Tak,Jedlicze ,sprawdzajcie częściej trzeźwość i prędkość na ul. Sikorskiego gdzie ścigaczami jadą szalenie ,bo kawałek prostej. Strach
Odpowiedz

~Mieszkaniec gminy Jedlicze

21-06-2024 09:56 3 7

Policja bez żadnej zgody powinna publikować zdjęcia tych fantastycznie głupich i nie odpowiedzialnych ludzi. Ogromne brawa dla policji i więcej takich akcji lecz nie tylko w godzinach porannych lecz również wieczornych, a efekt również będzie zaskakujący ilu jest wtedy wybitnych kierowców.
Odpowiedz

~Xball

21-06-2024 07:32 3 7

To jest 0.07% kierujących nie jedn nie dwa nie pół tylko 0.07% . Szybciej idzie trafić w totka niżeli spotkać nietrzeźwego kierowce - czytaj (na kacu) porannym !
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.