Aktywna niedziela w gminie Jedlicze - biegacze pokonali 9 km szlakiem Marii Konopnickiej.
W niedzielę 15 września w gminie Jedlicze odbył się XXXI Ogólnopolski Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy kilku lokalnych instytucji. Były to: Gmina Jedlicze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu, Rada Sołecka w Dobieszynie, OSP Dobieszyn oraz KGW Dobieszyn.

XXXI Ogólnopolski Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej

Bieg miał na celu upamiętnienie wybitnej poetki. Promował też aktywność fizyczną i gminę Jedlicze. Trasa liczyła 9 kilometrów. Prowadziła od Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu do stadionu Victorii Dobieszyn.

W zawodach wystartowało 49 biegaczy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale na mecie. Najlepsi zdobyli też puchary i nagrody rzeczowe. Wyróżniono również najlepszych zawodników z gminy Jedlicze.

Nagrody wręczali: wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, burmistrz Jedlicza Wojciech Tomkiewicz oraz zastępca burmistrza Katarzyna Bęben. Przed biegiem głównym odbyły się także zawody dla dzieci..

W kategorii open mężczyzn zwyciężył Marcel Bytnar z Dukli z czasem 00:31:42. Drugie miejsce zajął Marcin Niezgoda z Krosna (00:33:51). Trzeci był Robert Gleń z Jedlicza (00:34:31).

Wśród kobiet najlepsza była Monika Banasik z Pruchnika. Jej czas to 00:41:23. Druga na mecie zameldowała się Marta Fuksa z Haczowa (00:52:21). Trzecie miejsce zajęła Joanna Pająk-Cieśla z Krosna (00:52:33).