Wojciech Pelczar zwyciężył w XXV edycji Biegu na Górę Cergową. Zawody odbyły się w niedzielę 22 września.
W minioną niedzielę (22 września), odbyła się jubileuszowa XXV edycja Biegu na Górę Cergową. Wydarzenie sportowe, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli, przyciągnęło 77 uczestników, którzy zmierzyli się z wymagającą 5,5-kilometrową trasą.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Wojciech Pelczar, który pokonał dystans w imponującym czasie 25 minut i 47 sekund. Na podium stanęli również Dominik Kijowski (26:21) oraz Konrad Bartkowski (26:32). Wśród kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Albrycht z czasem 29:58, wyprzedzając Beatę Mazan (30:42) i Małgorzatę Lis-Pasionek (31:57).

Bieg na Górę Cergową to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do podziwiania piękna Beskidu Niskiego. Meta zawodów usytuowana jest na szczycie góry, skąd rozpościera się malowniczy widok, który uczestnicy mogli podziwiać z wieży widokowej. Góra Cergowa, wznosząca się na wysokość 716 metrów n.p.m., jest jednym z wyższych wzniesień w tym paśmie górskim i stanowi popularne miejsce turystyczne.

Organizatorzy zadbali o pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, a najlepsi zawodnicy otrzymali dodatkowo dyplomy, statuetki oraz nagrody finansowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.