Zawodnicy Husarii Krosno wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze, zdobywając dwa medale.
W dniach od 3 do 6 października w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Krośnieńską "Husarię" reprezentowało 7 zawodników. Jolanta Śmietana i Jakub Ptaszyk zdobyli brązowy medal w konkurencji karabin MIX. Jakub zdobył również brąz w konkurencji indywidualnej.

Pierwszy medal młodzi strzelcy zdobyli już w pierwszy dzień zawodów, Jolanta Śmietana i Jakub Ptaszyk zajęli trzecie miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny MIX z wynikiem 598,6 pkt. Złoto zdobyli strzelcy Zawiszy Bydgoszcz, natomiast srebro Śląsk Wrocław. W tej rywalizacji brało udział blisko 20 par z całej Polski. Jeszcze tego samego dnia młodzi krośnianie rywalizowali na strzelnicy 50-metrowej. W karabinie sportowym leżąc Jolanta była piąta wśród dziewcząt (wynik 400,8), a Jakub szósty wśród chłopców (392,9). Obydwoje mieli niespełna dwupunktową stratę do podium. W tych konkurencjach krośnieński klub reprezentowali również Jakub Łopuszański oraz Julia Kubal.

zawodnicy Husarii Krosno

W tym samym czasie na strzelnicy 25m rywalizowali zawodnicy strzelający z pistoletu. Igor Cesarz zajął 12 miejsce w konkurencji pistolet szybkostrzelny, a w konkurencji pistolet sportowy zanotował 8 lokatę osiągając dwa najwyższe rezultaty w sezonie (493 oraz 518 pkt). W sobotę trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Jakub Ptaszyk w konkurencji indywidualnej - karabin pneumatyczny 10m (wynik 394,5). Złoty i srebrny medal zdobyli zawodnicy Gryfu Słupsk oraz TKS LOK Tarnów.

Ostatni dzień zawodów to kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce. Jakub Ptaszyk zajął szóstą lokatę w konkurencji karabin trzy postawy. Jolanta Śmietana była 7 w karabinie pneumatycznym (wynik 402,1). 38 miejsce zajęła Kinga Kielar, a 39 była Julia Kubal. Igor Cesarz zajął 11 miejsce w pistolecie pneumatycznym (wynik 356), 14 w tej samej konkurencji był Hubert Szczepanik (352). W obu konkurencjach startowało blisko 60 osób.

Medaliści z Husarii dopiero w tym roku rozpoczęli poważną rywalizację sportową. Ze względu na swój wiek (14 lat) w przyszłym roku ponownie będą mieli możliwość wystartować w Mistrzostwach Polski Młodzików. Rok 2024 to bardzo udany sezon dla zawodników z Krosna. Trzeci, srebrny, medal Mistrzostw Polski w kat. kobiet zdobyła we wrześniu Jagoda Szajna, natomiast Izabela Gajewska i Dominika Śmietana awansowały do finału juniorek w zawodach o Puchar Polski. Z kolei podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 9 lokatę w kat. wiekowej juniorek młodszych zajęła Anna Mazur. Wyjazd na zawody sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.