W Rymanowie-Zdroju odbyła się II Konferencja Otolaryngologii Dziecięcej. Zorganizowana została przez Uzdrowisko Rymanów, a współorganizatorem wydarzenia była Sekcja Otolaryngologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologii Chirurgów Głowy i Szyi.
Prelegentami na konferencji zorganizowanej w Podkarpackiej Stolicy Dzieci w Rymanowie-Zdroju byli wybitni profesorowie i lekarze otolaryngolodzy w Polsce: prof. Lidia Zawadzka-Głos, prof. Anna Zakrzewska, dr n. med. Piotr Rapiejko, dr n. med. Joanna Lange, dr n. med. Michał Kotowski, lek. med. Piotr Kwast - specjalista otolaryngologii, lek. med. Sławomir Szczepaniak - dyrektor ds. medycznych Uzdrowiska Rymanów S.A.

Konferencję poprowadził dr n. med. Leszek Kłębukowski, konsultant wojewódzki w dziedzinie otorynolaryngologii dziecięcej.


Zaproszenie do uczestnictwa w Konferencji przyjęło ponad osiemdziesięciu lekarzy z całej Polski. Uczestnicy już po raz drugi zgromadzili się w wyjątkowym miejscu - zabytkowym budynku Sanatorium "Maria".

W imieniu zarządu Uzdrowiska Rymanów gości powitała prezes Małgorzata Szeliga.

- To już druga edycja naszej konferencji i ogromnie cieszy mnie fakt, że ponownie, tak licznie przybyli goście, nie tylko z okolic, ale z całej Polski. Jestem dumna, że możemy gościć Was właśnie w Rymanowie-Zdroju, Podkarpackiej Stolicy Dzieci - miejscu, które sprzyja zarówno zdrowiu, jak i rozwojowi edukacyjnemu naszych najmłodszych kuracjuszy powiedziała Małgorzata Szeliga, prezes Uzdrowiska Rymanów S.A.


Głos zabrała także profesor Lidia Zawadzka-Głos, która z ramienia Sekcji Otolaryngologii Dziecięcej podziękowała za możliwość organizacji wydarzenia w Uzdrowisku Rymanów.

Tegoroczna edycja była szczególna - oprócz tradycyjnych tematów z zakresu otolaryngologii, szeroko omawiane były zagadnienia dotyczące alergologii, co stanowiło odpowiedź na rosnące wyzwania związane z diagnozowaniem i leczeniem alergii u dzieci. Jednym z unikalnych tematów, była kynoterapia - metoda rehabilitacji z której korzystają najmłodsi kuracjusze w Uzdrowisku. Wykłady prowadzone były przez wybitnych specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach, co dodatkowo podkreśla wysoki poziom merytoryczny konferencji.


Konferencja stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz dyskusji o najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie medycyny dziecięcej. Dzięki bogatemu programowi, wydarzenie to bez wątpienia wpłynęło na rozwój wiedzy specjalistycznej uczestników oraz podkreśliło istotną rolę Rymanowa-Zdroju jako miejsca sprzyjającego zarówno zdrowiu, jak również edukacji zdrowotnej w zakresie diagnozowania i leczenia chorób i stanów ucha, nosa, gardła, zatok i innych pokrewnych struktur zlokalizowanych w obrębie głowy i szyi.