W Szkole Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie uroczyście podsumowano ogólnopolską Kampanię Społeczną "Dzieciństwo bez przemocy", do której przystąpiła Gmina Korczyna wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Gmina Korczyna oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Korczynie, przystąpiły do ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Dzieciństwo bez Przemocy". Kampania realizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na Rzecz Ochrony Dzieci, a jej finał odbył się 19 listopada.

kampania społeczna w Korczynie

W trakcie trwania kampanii w Gminie Korczyna odbyło się szereg działań, mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat przemocy wobec dzieci oraz właściwego na nią reagowania:
- uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy uczestniczyli w lekcjach on-line, realizowanych przez FDDS, w trakcie których mogli zgłębiać tematy dotyczące relacji rówieśniczych, bezpieczeństwa w sieci, itp.
- przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Gminie Korczyna, pani Halina Półchłopek odbyła spotkania z gronem pedagogicznym szkół podstawowych z terenu Gminy Korczyna, omawiając procedurę Niebieskiej Karty oraz standardy ochrony małoletnich,
- na FB Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korczynie regularnie pojawiały się informacje oraz filmy i spoty edukacyjne FDDS,
Gmina Korczyna wraz z Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy zorganizowały konkurs profilaktyczny pn. "Mam super-moc. Widzę i reaguję na przemoc", w którym uczniowie szkół podstawowych mieli nagrać spot profilaktyczny, bądź stworzyć animację o tematyce zgodnej z założeniami kampanii.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu finału kampanii 19 listopada w Szkole Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Wójt Gminy Korczyna Grzegorz Półchłopek, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie młodszy inspektor Marek Śliwiński oraz oficer prasowy komisarz Paweł Buczyński, a także Przewodniczący Rady Gminy Korczyna Władysław Pelczar wraz z Przewodniczącą Komisji Spraw ObywatelskichBeatą Kandefer, oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Halina Półchłopek

Do konkursu zgłoszono w sumie dziewięć spotów, z czego twórcami ośmiu, byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie, a jeden spot został przygotowany przez uczennice Szkoły Podstawowej w Iskrzyni. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki, a filmy, które zdobyły trzy pierwsze miejsca zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych.

finał kampani w Korczynie

Jako finał akcji wieczorem 19 listopada, który jest Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, symbolicznie w całej Polsce budynki zostały podświetlane na czerwono, jako znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci i solidaryzowania się z założeniami kampanii.

Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego "Mam super-moc. Widzę i reaguję na przemoc"
1. Klaudia Urbanek, Julia Zych - SP Korczyna kl. VIIIa - "Mam moc"
2. - Lena Jarosz, Sandra Mularczyk, Anna Pietrzkiewicz, Antonina Zajchowska - SP Korczyna kl. VI c - "To nie żarty. To przemoc!"
3. Michał Zych, Gabriela Półchłopek, Eliza Stączek, Laura Ochwat, Izabela Sęp - SP Korczyna kl. VIIa - "Stop przemocy"

Wyróżnienia:
Apolonia Banaś, Martyna Szmyd, Klara Rząsa, Daria Pięta - SP Korczyna kl. Vc - "Rodzinne zaniedbania - przemoc domowa"
Zofia Ząbik, Katarzyna Szymańska, Lena Rutkowska - SP Korczyna kl. Vc "Rodzinne zaniedbania 2 - przemoc domowa"
Kaja Białobrzeska, Magdalena Kielar, Wiktoria Kwiatkowska, Jagoda Lenart - SP Korczyna kl. VIc "Mam super-moc - reaguję na przemoc"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.