Śmiertelny wypadek w Krośnie
06 września, 2019Na sygnale / Krosno
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Krośnie na ul. Podkarpackiej gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.
Dzisiaj (6 września) tuż po godzinie 21 w Krośnie na ul. Podkarpackiej, na wysokości ulicy Grodzkiej, doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych.
Wstępnie wiadomo, że kierująca samochodem marki Opel Combo potrąciła na przejściu dla pieszych mężczyznę. Mimo wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Jeden pas ruchu, w kierunku Sanoka, przed skrzyżowaniem z ulicą Wyszyńskiego jest zablokowany.
[AKTUALIZACJA]
Jak informuje policja, oplem kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Ofiara wypadku, to 40-letni mieszkaniec Krosna.
Wstępnie wiadomo, że kierująca samochodem marki Opel Combo potrąciła na przejściu dla pieszych mężczyznę. Mimo wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Jeden pas ruchu, w kierunku Sanoka, przed skrzyżowaniem z ulicą Wyszyńskiego jest zablokowany.
[AKTUALIZACJA]
Jak informuje policja, oplem kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Ofiara wypadku, to 40-letni mieszkaniec Krosna.
Komentarze
Nie znacie sytuacji, a osadzacie używając słów "święta krowa". Pieszy kończył przechodzenie przez jezdnię! Brakło mu 2 kroki aby żyć!
OdpowiedzNie można ciągle całej winy zwalać na kierowców. A to że szybko jeżdżą, albo inne wymówki. Zadaniem osób odpowiedzialnych za organizację ruchu jest stworzenie takich warunków, aby takich wypadków nie było. I proszę w prostacki sposób nie tłumaczyć, że na nic nie ma pieniędzy. Na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać, gdyż życie ludzkie ważniejsze jest od pieniędzy.
OdpowiedzKur... Codzienne jakieś wypadki w Krośnie, małe miasto a gorzej jak w wielkim mieście
Odpowiedztam jeżdżą jak wariaci ,a szczególnie z rejestracjami rkr, rbr, czarne bmw , łysy za kierownicą i różaniec na lusterku wewnętrznym, a umysł wąski
OdpowiedzMoje zdanie jest takie, że wina jest po obu stronach. Gdyby pani kierująca była skupiona na drodze, to w pore by zareagowała. I gdyby pieszy był uważny i popatrzyłby na droge czy coś jedzie to nie było by teraz tematu.
OdpowiedzTeteka, a jeśli juz schodził z przejscia dla pieszych? Jesli sie poruszał od strony wschodniej i schodzil juz z prawego pasa? To co wtedy?
OdpowiedzLudzie, trochę szacuknu, zginął człowiek- czyjś syn, mąż tata, kolega... Wyrazy współczucia dla bliskich.
OdpowiedzKierujący zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien zmniejszyć prędkość, aby zapewnić sobie szybkie reagowanie. Oraz rozglądać się czy nie idzie pieszy. Nie można winić pieszego, że chciał bezpiecznie przejść po pasach na drugą stronę ulicy. Nie chciałbym być na miejscu tej pani.
OdpowiedzOd urzędu miasta odszkodowanie jak mogą tacy idioci siedzieć i dopuścić do odbioru tej inwestycji zeby na drodze krajowej robić przejścia na jezdni gdzie jest olbrzymie natężenie ruchu . Wiadomo czemu kasa, ta inwestycja nadaje się do telewizji razem ze zwezka na miejsce piastowe w razie stłuczki zablokowana cała droga krajowa w raz z dotarciem służb ratowniczych I tacy rządzą naszymi pieniędzmi jak by odpowiadali karnie to by takich sytuacji nie było
OdpowiedzIlu? Tyle ile trzeba po prostu selekcja naturalna. Szkoda tylko kierowcy tego samochodu taka trauma może zniszczyć człowieka a i pewnie straci prawko i jakiś wyrok dostanie bo jednak przejście dla pieszych.
OdpowiedzNie jest to przejscie z sygnalizacja swietlna oboje musza zachowac ostroznosc ... teraz trzeba przebadac w jakich okolicznosciach kierowca naruszyl przepisy .... wspolczuje rodzinie zmarlego i rodzinie kierowcy .. dwa problemy przez przejscie w bardzo zlym miejscu ...
OdpowiedzMiejsce uderzenia w szybę dowodzi jasno, że pieszy wszedł kierowcy dosłownie pod koła... Na co liczył? Że samochód wyhamuje na 5-8 metrach? Przecież facet nie przeszedł tym przejściem nawet dwóch-trzech metrów... :-(
OdpowiedzMoże źle pamiętam, ale jak tam pasów nie było to było znacznie mniej wypadków. Teraz gdy jest przejście przynajmniej 4 razy w roku słyszę o wypadku w tym miejscu.
OdpowiedzBrawa poraz kolejny dla projektanta obwodnicy oraz urzędu miasta! co, taniej pier****ny znak z ograniczeniem prędkości dać i kosic mandaty niż bezpieczne przejście podziemne czy kładke zrobić?
OdpowiedzNie ma co zwalac winy na kierowce nie chce nikigo osadzac ale wchodzac na przejscie trzeba sie upewnic czy nie zbliza sie samocho zwlacza na drodze krajowej, gdyby piesi byli ( madrzejsi) bardziej uwazni to tego typu wypadkow mozna byloby uniknac druga sprawa medalu to odcinkowy pomiar predkosci w tych okolicach i problem niebezpiecznego przejscia z glowy
OdpowiedzKtoś kto projektował tą drogę powinien przewidzieć że będzie bardzo ruchliwa , przejścia dla pieszych powinny być zrobione górą , inną kwestią jest brak ostrożności kierujących jak i pieszych .
OdpowiedzNawet jak będzie kiedyś przejście nad jezdnią to i tak znajdą się tacy co będą chcieli przejść pod przejściem. Jedno jest pewne zasady ruchu drogowego trza szanować tak kierowcy jak i piesi. Wincyj uprzejmości na drodzeZły po porażce 0;
OdpowiedzNie wiem jak Wy, ale ja nie włażę jak ta święta krowa na przejście widząc, że szybko do niego zbliża się samochód
Odpowiedz
30 listopada na naul.pulawskiej na przejściu dla pieszych potrącił śmiertelnie mojego męża kierowca wypasionego Mercedesa który oddalił się z miejsca zdarzenia
Wysiadl z samochodu i po prostu odszedł. Jechal z ogromną predkoscia a ty smiesz mówić że to selekcja. Moj mąż zawodowo jeździł 30 lat i zawsze uważał na pieszych a sam został zabity przez śmiecia
Pomysł czasem nad slowsmi