UP Sanok
Hyundai

MZSP

Naftówka

Mechanik Krosno

Starostwo

Budowlanka

CKU

44. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

-

Kościół pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie

Wyszyńskiego 30, 38-400 Krosno

150.00zł - 250.00

44. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 4 do 15 lipca 2024 roku. Z Krosna w dniu 6 lipca po mszy świętego o godzinie 6:30 wyruszy grupa św. Jana z Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje udziela ks. Piotr Rączka pod numerem telefonu 608 868 078.

Hasło 44. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmi "Z Maryją we wspólnocie Kościoła" i jest związane z realizacją programu obecnego roku duszpasterskiego.

Trasa Pielgrzymki Przemyskiej jest stosunkowo długa. W prostej linii wynosi ok. 380 km. Podzielona jest na 12 dziennych etapów, a te z kolei na krótsze odcinki o długości 5-7 km. Przeciętna długość dziennego etapu (z wyjątkiem dnia ostatniego) wynosi 33 km. Pątniczy szlak omija ruchliwe szosy i miasta, kieruje się zaś ku rozsianym w terenie sanktuariom maryjnym, kościołom parafialnym i innym ośrodkom kultu religijnego.

W pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto: akceptuje jej religijny charakter (codzienna Msza św., medytacja, konferencja, wspólne modlitwy nabożeństwa, śpiewy); jest fizycznie przygotowany do codziennego przejścia ok. 33 km; jest pełnoletni. Każdy pątnik zapisuje się u Księdza Przewodnika grupy, w której chce pielgrzymować. Młodzież do lat 18, by wziąć udział w Pielgrzymce, musi przedłożyć Księdzu Przewodnikowi pisemne zezwolenie rodziców lub opiekunów. Osoby poniżej 15. roku życia mogą pielgrzymować tylko pod opieką osoby dorosłej. Pątnik, aby mógł fizycznie pielgrzymować w dniu wyjścia podpisuje stosowne oświadczenie wynikające z wprowadzenia norm regulujących udział w życiu społecznym podczas trwającej pandemii koronawirusa.

 

44. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl