UP Sanok
Fiat

Mechanik Krosno

CKU

Starostwo

Naftówka

Budowlanka

MZSP

Wystawa fotografii "W kadrze zapisane"

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

"W kadrze zapisane" to tytuł wystawy, która swoje miejsce znalazła w Galerii Fotografii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

Każdego roku Fotoklub RCKP Krosno prezentuje publiczności zbiór fotografii tak różnorodny, jak różni są ich autorzy: od pejzaży, po człowieka, a w końcu podróże i codzienność. Autorzy - za pośrednictwem tej wystawy - chcą pokazywać bogactwo ludzkiego doświadczenia, ukazane w różnych kontekstach, formach i odcieniach. 12 marca 2024 o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż, a sama wystawa czynna będzie do 31 maja 2024.

W kadrze zapisane
- Działający od 2001 roku w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie Fotoklub skupia twórców zajmujących się czynnie fotografią artystyczną. Realizując swoje zobowiązania statutowe, współpracuje z Fotoklubami z pogranicza Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier. W ramach tej inicjatywy organizowane są wspólne wystawy oraz plenery fotograficzne. W trakcie wieloletniej działalności członkowie naszego Fotoklubu odnieśli wiele krajowych i międzynarodowych sukcesów, zdobywając zaszczytne tytuły i medale.

Obecna wystawa, to zbiór fotografii, wyróżniających się różnym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość. Prezentuje ona działalność artystyczną fotografików z okresu minionego roku. Tych, którzy byli i nadal chcą być obecni w życiu krośnieńskiego środowiska fotograficznego. Tematyka przedstawianych prac jest bardzo rozległa. Od dominującego jak zwykle pejzażu, poprzez intrygującą postać człowieka, aż po piękno otaczającej nas natury.

Za pośrednictwem tej wystawy chcemy pokazywać bogactwo ludzkiego doświadczenia, ukazane w różnych kontekstach, formach i odcieniach. To okazja do zanurzenia się w świat artystycznej ekspresji, która przenika zmysły, porusza emocje i skłania do refleksji nad tym, co istotne w życiu. W obliczu codziennych wyzwań, takie wydarzenie jest jak oaza spokoju, która pozwala nam na oderwanie się od biegu życia i zanurzenie się w magii obrazu
[Wacław Turek, Prezes Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie].

Autorzy fotografii
Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Maciej Brzana, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Renata Gogola, Łukasz Grudysz, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Dorota Malik, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Jakub Niedziela, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Jakub Rutana, Artur Stępień, Jacek Szarek, Tomasz Świątek, Wacław Turek.

Fotoklub RCKP Krosno
Od kiedy w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Krośnie zebrali się krośnieńscy fotograficy minęły już 24 lata. W większości byli to członkowie uprzednio działającego Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od tego czasu klubowy dorobek z uznaniem wpisał się w kulturalną mapę naszego miasta, a można śmiało powiedzieć również i kraju. Zorganizowano ponad 150 wystaw fotograficznych, w blisko 20 międzynarodowych plenerach fotograficznych uczestniczyło 300 amatorów obiektywu z zaprzyjaźnionych przygranicznych fotoklubów. Coraz liczniejsza grupa członków zdobywa nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach i na salonach fotograficznych całego świata, otrzymując prestiżowe tytuły honorowe. Do najczęściej nagradzanych zaliczyć należy Tomasza Okoniewskiego, Przemysława Niepokój-Hepnara, Łukasza Grudysza i Łukasza Kozłowskiego. Kilku z nich za swoją działalność otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Krosna oraz medale przyznane przez Fotoklub RP. Do jednej z form działalności Fotoklubu zaliczyć należy długoletnią i owocną współpracę z Fotoklubami z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

 

Wystawa fotografii "W kadrze zapisane"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl