UP Sanok
Ford

CKU

Naftówka

Mechanik Krosno

Budowlanka

MZSP

Starostwo

Bliżej Natury - cykl spotkań ekologicznych dla mieszkańców Krosna

-

Dom Ludowy Puchatek
ul. Chopina 8, 38-400 Krosno

Bliżej Natury - cykl spotkań ekologicznych dla mieszkańców Krosna. Spotkanie "Zadbane ciało i otoczenie" odbędzie się w dniu 6 lipca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 12:00 w Domu Ludowym Puchatek, ul. Chopina 8 w Krośnie.

Spotkanie poprowadzi Tamara Michelis - pasjonatka ziół, absolwentka kursów Zielarz - fitoterapeuta i Towaroznawstwo zielarskie.

Inicjatywa "Bliżej Natury" to propozycja dla miłośników natury i osób zainteresowanych ekologicznym podejściem do życia. Zaplanowane cztery spotkania, od kwietnia do września 2024, to połączenie edukacji oraz inspiracji do zbierania i wykorzystania roślin dziko rosnących. "Bliżej Natury" to jedna z pięciu inicjatyw realizowanych w ramach konkursu grantowego „Kierunek: Inicjatywa!”. Klub Seniora Puchatek zaprasza na każde ze spotkań.

Współczesna świadomość ekologiczna zwraca coraz większą uwagę na korzystanie z darów natury w sposób zrównoważony. Podczas spotkań wykorzystana zostanie pełnia potencjału roślin dziko rosnących nie tylko w kuchni czy medycynie, ale również w sferze kosmetyki i twórczej aktywności.

Każde spotkanie będzie okazją do zgłębienia wiedzy na temat zbierania oraz praktycznego wykorzystania roślin. Uczestnicy będą mieli możliwość nauki, jak tworzyć ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku z wykorzystaniem zarówno świeżych, jak i suszonych roślin. Właśnie w okresie od kwietnia do września rośliny osiągają pełną dojrzałość i są najbardziej dostępne, co stanowi idealny moment na ich poznawanie i wykorzystanie.

Inicjatywa „Bliżej Natury” to nie tylko praktyczna edukacja, ale również doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i odkrywania naturalnych bogactw, jakimi są rośliny dziko rosnące.

 

Bliżej Natury - cykl spotkań ekologicznych dla mieszkańców Krosna

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl