UP Sanok
Fiat

MZSP

Starostwo

Budowlanka

Mechanik Krosno

Naftówka

CKU

Dzień Dziecka w Muzeum Podkarpackim w Krośnie

-

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Piłsudskiego 16, 38-400 Krosno

2.00

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na Teatralne Warsztaty Twórcze z Dagny Mikoś oraz Warsztaty Lalkarskie z Henrykiem Hryniewickim z okazji Dnia Dziecka w dniu 29 maja 2024 roku.

TEATRALNE WARSZTATY TWÓRCZE Z DAGNY MIKOŚ
W trakcie warsztatów przybliżone zostaną uczestnikom podstawowe ćwiczenia aktorskie oparte na przystępnej dla każdego zabawie słowem i językiem. W zależności od wieku i poziomu aktorskiego zaawansowania – zamierzam poszerzyć nasze teatralne spotkanie o podstawy improwizacji aktorskiej, a także techniki pracy z aktorami i nie-aktorami w teatrze Augusto Boala. Mam nadzieję, że nasze intensywne warsztaty pozwolą spojrzeć na sztukę teatralną z zupełnie innej, przystępnej dla każdego młodego człowieka, perspektywy.

DAGNY MIKOŚ – aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, lektorka, animatorka działań twórczych. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2013), Wydziału Wokalnego Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2018) oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzanie Kulturą (2023). Przez ponad 10 lat aktorskiej pracy Dagny zbudowała kilkadziesiąt ról teatralnych, radiowych i telewizyjnych, za które wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana. Do jej największych osiągnięć należą: Krakowska Nagroda Loży 2015, Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2015), WYRÓŻNIENIE podczas finału 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Nowym w Poznaniu (2019), Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promocji miasta Rzeszowa (2020). W sezonie teatralnym 2018/19, Dagny Mikoś wraz z zespołem aktorskim spektaklu „Lwów nie oddamy” w reż. Katarzyny Szyngiery, została wyróżniona nagrodami podczas najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce. W 2020 roku, w plebiscycie rzeszowskiej publiczności „WANDY’20”, zajęła drugie miejsce jako ulubiona aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz została nominowana przez Gazetę Codzienną „Nowiny” w plebiscycie „100 Wpływowych Kobiet” Województwa Podkarpackiego. W 2023 roku jej autorski monodram „DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków” otrzymał Nagrodę Specjalną podczas pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „RFT: Monodram” w Polskim Radiu Rzeszów. W tym samym roku, Dagny Mikoś została zaproszona przez Prezydenta Miasta Rzeszowa do pełnienia zaszczytnej roli Ambasadorki Projektu „Rzeszów Europejską Stolicą Kultury 2029”. Na małym ekranie można było zobaczyć ją w serialach: „O mnie się nie martw”, „Wojenne Dziewczyny”, „Pierwsza Miłość” czy „Papiery na szczęście”. Aktorka zagrała również w ostatnich, filmowych produkcjach Telewizji Obiektyw z Krosna: „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”, „Jako w niebie, tak i w Komańczy” w reż. Macieja Wójcika oraz „Weigl – zwyciężyć tyfus” i „Loret – leśnik z charakterem” w reż. Marcina Głowackiego. Dagny śpiewa również recitale i koncerty, prowadzi warsztaty twórcze, nagrywa audiobooki, vlogi i TikToki, produkuje i reżyseruje reklamy internetowe. Jest certyfikowaną praktyczką metody terapeutyczno-coachingowej “Integracja Świadomości”®.

WARSZTATY LALKARSKIE Z HENRYKIEM HRYNIEWICKIM
Warsztaty lalkarskie będą doskonałą okazją do zgłębienia tajemnic techniki budowy i animacji lalek teatralnych, takich jak marionetki, pacynki czy jawajki. Uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności w animacji lalkami pod czujnym okiem instruktora. To fascynujące doświadczenie, które pozwoli odkryć niezwykły świat sztuki lalkarskiej i rozwijać własne talenty.

Henryk Hryniewicki – instruktor teatralny, aktor reżyser. Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pracował jako aktor lalkarz w Teatrze Pinokio w Łodzi, Teatrze Groteska w Krakowie, Białostockim Teatrze Lalek, oraz w Teatrze Maska w Rzeszowie, w którym wyreżyserował dwa spektakle: “Dzień dobry, świnko!” (2013 rok) i “Jaś i Małgosia” (2014 rok). Osiągnięcia i nagrody: Grand Prix za spektakl “Cud – Nie” podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia Tczew-Europa, 2006 rok; Nagroda za “wyrażenie życia lalką” (dla najlepszego obiecującego lalkarza) za spektakl “Cud-nie” podczas III Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych w Warszawie, 2008 rok; Nagroda ZASP za spektakl “Cud-nie” podczas Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w Łodzi, 2009 rok; Nagroda Loży Zarządu Oddziału ZASP w Krakowie dla młodego aktora, 2011 rok; Stypendysta Marszałka Województwa podkarpackiego dla młodych twórców, realizacja spektaklu “Królowa Śniegu”, 2017 rok; Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w dziedzinie teatru, realizacja spektaklu „Giaur”, 2020 rok. Twórca Teatru NEMNO, którego spektakle były prezentowane na licznych Festiwalach w Polsce i za granicą. Chętnie podejmuje działania edukacyjne prowadząc zajęcia teatralne w szkołach podstawowych, gimnazjalnych jak i domach kultury. Owocem takich działań są m.in. spektakle: “Mały książę” Exupery, GOK, Giedlarowa, grudzień 2014 rok; “Panama” Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach, 2016 rok; “Zakazane piosenki”, Centrum Sztuki Wokalnej, Rzeszów, listopad 2016 rok, II reżyser; “Sznurki”, Cricoteka, Kraków, 2016 rok; “Guliwer” w ramach Festiwalu Pozytywka, Bydgoszcz 2019 rok.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Dzień Dziecka w Muzeum Podkarpackim w Krośnie

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl