Po raz kolejny, na zaproszenie posłanki Joanny Frydrych, gościła w Krośnie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Weź udział w naszej ankiecie.
Około 40 osób uczestniczyło w spotkaniu z Małgorzatą Kidawą- Błońską, które odbyło się w Pałacu Polanka w Krośnie. Wicemarszałek Sejmu mówiła między innymi o obecnej sytuacji w Polsce, o zbliżających się wyborach, odpowiedziała także na wiele pytań z sali.

Zdaniem wicemarszałek, zbliżająca się kampania wyborcza będzie bardzo brutalna.

- 27 procent Polaków nie przekonamy, że są inne wartości, że świat może wyglądać inaczej. Trzeba to szanować i z tym się pogodzić. Ale jest 70 procent Polaków, którzy myślą, mają własne zdanie, ambicje, chcą normalnego społeczeństwa. I te 70 procent musi się zorganizować, szanować swoją różnorodność i wygrać wybory, by spełniać swoje marzenia - zaznaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Dodała, że wszystkie ugrupowania opozycyjne uważają, że rządy PiS to jest zło, a Polacy mają świadomość problemów z edukacją, zdrowiem i bezpieczeństwem. Jej zdaniem, dzięki naprawie systemu prawnego w Polsce jest szansa na odblokowanie pieniędzy unijnych.

- Mamy jednakowe zdanie na wiele tematów, ale są też oczywiście sprawy, na które inaczej patrzą różne ugrupowania, jak choćby aborcja, czy in vitro - dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że PiS trzeba odsunąć od władzy i rozliczyć.

- Nie może być tak, że ktoś łamie prawo, łamie Konstytucję i czuje się bezkarnie. Każda osoba powinna być za to rozliczona, tak jak każdy obywatel jest rozliczany z rzeczy, które źle robi. Polityk tym bardziej powinien być z tego rozliczony. Potem zaczniemy odbudowywać to, co zostało zepsute i myśleć o przyszłości - stwierdziła M. Kidawa-Błońska.

Spotkanie z Kidawą-Błońską w Krośnie

Uczestnicy spotkania twierdzili, że ludzie boją się chodzić na spotkania z politykami opozycji, zaczyna ich ogarniać strach. Zgodziła się z tym wicemarszałek.

- Ludzie się naprawdę boją. Mówią, że chętni przyszliby, ale pracują i boją się konsekwencji w przypadku, gdy szef jest po drugiej stronie. Trzeba jednak pamiętać, że w czasie wyborów głosowanie jest tajne i póki co tylko my sami wiemy, na kogo głosujemy. I tutaj nie należy się bać. Kiedyś też były czasy ciężkie, ale ludzie potrafili się zorganizować w podziemiu, tworzyć zamknięte grupy, zbierać informacje i wymieniać się nimi - zaznaczyła polityk Koalicji Obywatelskiej.

Z jej obserwacji wynika również, że elektorat PiS też jest coraz bardziej zdenerwowany tym, co się obecnie dzieje.

- Każdy bowiem dostaje rachunki, padają małe firmy, problemy mają piekarnie, cukiernie, branża hotelarska. Jeszcze niedawno brakowało rąk do pracy, a w tej chwili zaczyna być odwrotnie - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Ankieta

Czy opozycja ma szanse się zjednoczyć i wygrać najbliższe wybory samorządowe?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~Joe

04-10-2022 10:21 13 13

Ja to bym chciał "żebyście zeszli do podziemia" i nigdy z tamtąd nie wyszli!
To raz, a dwa przypomnę Małgośce "że jakby natura chciała" to pewnie by rządziła POniemiecka partia - ale natura nie chce! Do tego za waszych rządów "piniędzy nima i nie będzie".....oj pisał by całą noc...
Odpowiedz

~Tomek

03-10-2022 20:11 10 15

Dokładnie to samo można napisać o spędach PO.
Odpowiedz

~sw

03-10-2022 19:51 23 12

jak dla mnie nawet koń z krową mogą rządzić , byle nie PiS.
Odpowiedz

~apis

03-10-2022 18:48 16 10

Angela, czy masz na myśli prezesa Kaczyńskiego, mówiąc o kimś merytorycznym i intelektualnym?
Facet wyrwany spod klosza i przywożony na partyjne spędy, najczęściej zramolałych staruchów, którzy ślepo wierzą w kaczą propagandę. Na te partyjne wiece nie może wejść nikt kto nawet myśli inaczej. Czy o takich gości Ci chodzi?
Odpowiedz

~Ciekawe

02-10-2022 20:16 9 17

Czy pani Kidawa dostanie miejsce na liście PO. Po ostatniej wypowiedzi pana Tuska o aborcji. To ma być partia demokratyczna ? Ktoś to porównał do zarządzania przez kaprala. Masę osób zastanawia się ,czy dalej kandydować z list PO. Wielu starszych zwolenników PO jest przeciw aborcji na życzenie.
Odpowiedz

~Angela

02-10-2022 17:38 8 19

Jeśli zapraszacie kogoś z totalnej opozycji, zapraszajcie ludzi prezentujących jakiś poziom intelektualny i merytoryczny...Może jednak po tamtej stronie takich nie ma, więc chwytacie się brzytwy...Czy Krosno chce kontynuować tradycje gomułkowskie ?
Odpowiedz

~wrwiony

01-10-2022 19:06 8 21

A tak na serio to o czym to było oprócz przechodzenia do podziemia :)) Wasz Radzio pokazał czym KO jest .
Odpowiedz

~Kcin

01-10-2022 10:19 10 33

"Odsunąć PIS od władzy" i mamy cały program naprawy RP. Kpina
Odpowiedz

~wirus

01-10-2022 09:12 17 13

Kolejna sprawiedliwa wśród POlityków. Jedna banda drugiej bandzie odkazywała palcem na werandzie. Czy to PiS, czy PO to jedno zło.
Odpowiedz

~dziadek

30-09-2022 22:41 18 28

Kolejna po Bolku osoba z cyklu sience fiction. Może spowoduje, że zasypią Mieżeję Wiślaną bo natura takiej nie chciała. I tyle w temacie.
Odpowiedz

~Tomek

30-09-2022 21:41 13 33

Gdyby natura chciała, żeby PiS był rozliczony to dawno by tak było.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.